Blog

Jakie mogą być przyczyny zalań?

Wbrew pozorom zalania zdarzają się dość często. Wiele osób musiało zmagać się z mniejszym lub większym w skali zdarzeniem tego typu. Przyczyny takiej sytuacji mogą być różne. Od awarii instalacji po powódź i sąsiada, który zapomniał zakręcić kran.

Wypadki losowe

Słysząc zalanie większość osób myśli o sytuacji, w której ktoś zapomina zakręcić kran, a woda zalewa piętro, na którym dochodzi do wypadku oraz piętro poniżej. Wtedy pojawić się może grzyb na ścianie. Jak się pozbyć? Osuszaczem. To jednak nie jedyna sytuacja, w której dochodzi do zalań i potrzebna będzie nasza pomoc…

Podtopienie

Źródłem zalania mogą być ulewne deszcze. Do zalania może dojść, kiedy na przykład zapomnimy zamknąć okno, a nadmiar wody dostanie się do mieszkania. W oczywisty sposób może dojść do zalania w przypadku wszelkich podtopień i powodzi.

Często w przypadku intensywnych deszczy, gdy nie dochodzi tradycyjnych powodzi, może dojść do podtopienia piwnicy. Pomieszczenia te położone są poniżej poziomu gruntu. Podczas intensywnego deszczu ziemia gromadzi wilgoć, która może przenikać właśnie przez ścianę piwnicy. Jak osuszyć piwnicę? Osuszacze to jedno z najbardziej skutecznych rozwiązań.

Niezakręcone krany

Oczywiście, do zalania może dojść w wyniku przysłowiowego nie dokręcenia kranu. Doprowadzenie do takiej sytuacji wcale nie jest takie trudne. Niezakręcony kran w zlewie, czy w wannie, a także awaria pralki, która nagle wylewa… Wiele osób włącza pralkę i wychodzi z domu, pozwalając urządzeniu pracować. W tym czasie, pod naszą nieobecność może dojść właśnie do awarii. Nie mamy szansy na szybką reakcję, przez co może dojść do dość silnego zalania.

Częstym problemem jest nieprawidłowe podłączenie urządzeń do instalacji, przez co może dojść do rozszczelnienia i zalania. Problemy mogą też wynikać z gromadzącego się kamienia, który osadza się w wężykach pralek i zmywarek. Jego gromadzenie może prowadzić do uszkodzenia i rozszczelnienia przewodów.

W efekcie takiej sytuacji nadmiar wody może zacząć przeciekać piętro niżej. Może dojść do zalania podłogi i ściany na piętrze, na którym dochodzi do awarii. Wilgoć może pojawić się także na niższych piętrach. Jak osuszyć ścianę wewnętrzną po zalaniu mieszkania? Wystarczy zadzwonić do nas i wynająć osuszacz.

Wady instalacji

Większość zalań powodowana jest przez wady instalacji wodnej. Do takich sytuacji dochodzi głownie w starym budownictwie, gdzie stosowano stalowe rury, które wraz z upływem lat zaczynają korodować. W nowoczesnym budownictwie do wykonywania instalacji wykorzystuje się materiały nieulegające korozji. Jednak do awarii dochodzić można także w nowych budynkach. W takich wypadkach powodem problemu jest niestaranne wykonanie instalacji wodnej.