Osuszanie wylewki

W naszej ofercie znajdą Państwo usługę osuszania wylewek. Podczas wykonywania wylewek wykorzystuje się sporo wody, która przed podjęciem kolejnych prac musi zostać usunięta. Naturalne schnięcie trwa bardzo długo, co znacznie opóźnia kolejne prace. Czekać trzeba z malowaniem, układaniem kafelków, parkietu oraz gipsowaniem. Odpowiedzią na ten problem są właśnie osuszacze.

Osuszanie wylewki nie powinno rozpocząć się zbyt szybko po jej wykonaniu. Proces ten nie powinien też być zbyt intensywny. Najlepiej zacząć po kilku dniach. W przeciwnym razie mogą pojawić się pęknięcia.

Wietrzenie w sposób naturalny trwać może nawet kilka miesięcy. Najczęściej nie możemy sobie pozwolić na taką zwłokę, gdyż oznacza to duże straty.

Latem można korzystać z osuszacza kondensacyjnego oraz wentylatora. Takie połączenie pozawala na pozbycie się wilgoci z powierzchni ok. 50 m2 w dwa tygodnie. Zaleca się, aby na każde 50 – 60 m2 przypadał jeden taki zestaw składający się z osuszacza i wentylatora. Dzięki temu wylewka zostanie osuszona sprawnie, ale na tyle wolno, żeby nie doszło do pęknięć.

Zimą cały proces jest trudniejszy. W tym okresie do naszego zestawu (osuszacz i wentylator) musimy dodać nagrzewnicę. Bez nagrzewnicy będziemy walczyć z pojawiającym się szronem. Stosowanie samej nagrzewnicy spowoduje z kolei, że parująca woda będzie wnikać w ściany.

Po wykonaniu wylewek kładzie się podłogę. Gdy wylewka nie jest wystarczająco sucha, może dojść do wypaczenia desek, powyginania i powstania szpar. Dlatego tak istotne jest monitorowanie suchości wylewki. Aby mieć pewność, że zostanie dokładnie dosuszona, zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

Osuszanie wylewki - CENA

Parametry osuszacza Cena – do 7 dni Cena – pow. 7 dni Kaucja
wyd. 20l/24h, przepływ 215m3/h 30zł 25zł 300zł
wyd. 26l/24h, przepływ 380m3/h 35zł 30zł 500zł
wyd. 50l/24h, przepływ 350m3/h 40zł 45zł 500zł

* cena za 1 dzień

osuszanie MPI baner